Pittsburgh znovu vyhrál o gól

Potřetí za sebou vyhráli Tučňáci přípravný zápas a potřetí za sebou o jediný gól. V noci na dnešek přehráli v Air Canada Centre Toronto 5:4. Vítězný gól vstřelila díky dorážce před brankou minutu a půl před koncem nová akvizice Matt Cooke.

O pět gólů Pens se postaralo pět různých hráčů. Byli to Janne Pesonen, Mark Eaton, Sidney Crosby, Kristopher Letang a Matt Cooke. Penguins po většinu zápasu tahali za kratší konec, prohrávali postupně 0:1, 1:3 a ještě čtyři minuty před koncem 3:4, nakonec však dokázali strhnout vítězství na svou stranu.

Za zmínku stojí druhý gól Toronta, padl totiž odrazem od obličeje Krise Letanga. Ten se po něm musel na chvíli vložit do péče lékaře týmu, drobné zranění mu však bylo rychle ošetřeno a on tak mohl nerušeně pokračovat v zápase.

Zranění lehčího charakteru utrpěl také Hal Gill. Odehrál jen 3:48 času v první třetině a pak odstoupil s naraženým kolenem. Nic vážného to ale není. "Dnes ještě půjdu na nějaké to vyšetření, ale koleno je v pořádku. Odstoupil jsem spíše z preventivních důvodů," nechal se slyšet Gill.

Poslední přípravný zápas odehraje Pittsburgh již na evropském kontinentu, změří v něm síly s finským Jokeritem Helsinki.