Navzdory snaze Jezdců je soupeř blízko postupu

Obrovský krok v postupu do finále konference dnes vykonali Pittsburgh Penguins, kteří v bouřlivé atmosféře MSG v sérii zvítězili i potřetí a New York Rangers tak přivedli na pokraj vyřazení.

"Máme skutečně skvělou pozici," řekl Marián Hossa, který vstřelil první gól zápasu. "Nikdo si nemyslel, že bychom proti Rangers vyhráli hned tři zápasy v řadě, přesto chceme víc. Chceme vyhrát i ten čtvrtý."

Rangers měli během zápasu velkou převahu, avšak opět rozhodovaly přesilovky. Ta rozhodující se ukázala být po vyloučení na Ryana Hollwega na konci druhé třetiny. Navzdory faktu, že byli Penguins v ten moment přestříleni 29:13, vstřelil Jevgenij Malkin vedoucí gól a hosté již zápas nepustili.
New York se přitom nadřel při vyrovnání na 3:3, což se mu čtyři minuty před Malkinovým gólem zásluhou Jaromíra Jágra povedlo. Hollwegovo vyloučení se dá přitom hodnotit jako zbytečné. Obránce Rangers, který byl v posledních dvou zápasech zdravým náhradníkem, ve vlastním obranném pásmu nestíhal a Petra Sýkoru nebezpečným způsobem přišpendlil na hrazení. "To od něj nebylo zrovna dvakrát chytré," řekl obránce Penguins Ryan Whitney. "Díky tomu jsme měli na začátku třetiny jednobrankové vedení."

Penguins při zmíněné přesilovce rozehráli klasický kolotoč svižných přihrávek. Na jejich konci stála typická Malkinova střela z pravého kruhu pro vhazování. Diváci v MSG v ten moment definitivně utichli. "Ryan Hollweg se teď cítí nejhůře ze všech," řekl trenér Rangers Tom Renney.
Zápas však neprohrál jediný hráč. Rangers měli v průběhu utkání 75 sekund početní výhodu pět na tři a několikrát neproměnili velkou šanci. Celkem za zápas nevyužili ani jednu ze šesti přesilovek a v sérii skórovali pouze při jedné ze čtrnácti.

Penguins tak poprvé v letošní sezóně na ledě Madison Square vyhráli (1-3-1) a díky vedení 3:0 na zápasy jsou poprvé od roku 2001 blízko postupu do finále Východní konference. Naděje Rangers se s dnešním zápasem rapidně snížila. "Tučňáci" takové vedení v historii klubu pustili pouze jednou a to v roce 1975 proti New York Islanders.

"Určitě jsme ve velmi obtížné pozici, přesto soupeř stále musí vyhrát čtyři zápasy," řekl Jágr, který na branku hostí vyslal deset střeleckých pokusů. "Dokonce i tak skvělý tým jako jsou Yankees nedokázali udržet třízápasové vedení. Můžeme přepsat dějiny."

Rangers nakonec Penguins přestříleli 39:17, avšak závěrečný gól dali opět hosté. Ryan Malone upravil dvě a půl minuty před koncem na 5:3. "Byla na nich vidět beznaděj, proto jsme se na ně snažili hrát chytře," řekl Sidney Crosby. "V první třetině jsme odvedli velký kus práce. Ve druhé jsme sice nehráli nic moc, ale ve třetí jsme opět zápas drželi v rukou. Určitě si nemůžeme dovolit výpadky, přesto jsme našli způsob, jak vyhrát."

Rangers - Penguins 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Straka (Jágr), 33. Callahan, 34. Jágr (Straka) - 18. a 38. Malkin, 2. Marián Hossa, 17. Laraque (Sýkora), 43. Malone (Sýkora). Střely na branku: 39:17. Diváci: 18 200. Stav série: 0:3.