K vítězství stačil jediný gól

Bez Evgeni Malkina a Sidney Crosbyho se tým Pittsburghu soustředí hlavně na obrannou činnost. Další z důkazů přišel dnes v noci, kdy si tým z Pensylvánie připsal výhru 1:0 nad divizním rivalem NY Islanders. Jediný gól zápasu vstřelil v polovině třetí třetiny Craig Adams, když dorazil střelu Arrona Ashama. Asistenci si připsal i Dustin Jeffery, který před gólem vyhrál klíčové vhazování zápasu.

Byla to pátá výhra z posledních šesti zápasů. Všechny byly odehrané bez Sidney Crosbyho a tři poslední z nich i bez Evgeni Malkina. Pittsburgh v nich povolil soupeřům vsítit pouhých devět branek a v žádném nepřipustil více než dvě.

Sami hráči však tvrdí, že svoji hru absencím dvou elitních útočníků nepřizpůsobovali. "Abych řekl pravdu, nemyslím, že bychom něco skutečně změnili. Někteří hráči dostávají více času, třeba i při přesilovkách. Na ledě se dostávají do odlišných rolí, hrajeme však pořád stejně," říká obránce Brooks Orpik.

"Není žádným tajemnsvím, že s Genem a Sidem jsme silnější. Jejich absence by ale neměla ovlivňovat naši hru," přidal se střelec jediného gólu zápasu Craig Adams.

Brankář Marc-Andre Fleury si připsal osmnáctý shutout kariéry a druhý této sezóny, když zneškodnil celkem 29 střel soupeře. Nejvíce se zapotil na konci první třetiny při nájezdu Michaela Grabnera, který byl sice stíněn dvěma obránci, dokázal však šikovně objet branku a vystřelit. Nejtěžší zákrok pak Fleury předvedl při krytí dorážky této střely v podání Franse Nielsena.

V brance soupeře nastoupil Kevin Poulin - brankář, se kterým bylo po zisku Evgeni Nabokova z waiver listu počítáno spíše pro farmářksý klub. Vzhledem k tomu, že Nabokov odmítl za NY Islanders nastupovat a jednička Rick DiPietro je zraněný, musel do brány právě Poulin. Nevedl si vůbec špatně, zastavil celem třicet střel soupeře.

NY Islanders v Pittsburghu nevyhráli od 21. prosince 2007.